AS-Interface I/O module VBA-3E3A-G20-ZEL/E2L-P1

Описание оборудования | |
|---|---|
| G20 module 3 inputs/3 outputs | |
General specifications | |
| Slave type | A/B slave |
| AS-Interface specification | V3.0 |
| Required master specification | ? V2.1 |
| UL File Number | E223772 "For use in NFPA 79 Applications only" |
| MTBF | 110 a |
Indicators/operating means | |
| LED FAULT | error display; LED red red: communication error or address is 0 red flashing: overload of sensor power supply or overload of outputs or external auxiliary voltage UAUX missing |
| LED PWR | AS-Interface voltage; green LED green: voltage OK flashing green: address 0 or overload of sensor power supply or overload of outputs or external auxiliary voltage UAUX missing |
| LED AUX | ext. auxiliary voltage UAUX; dual LED green/red green: voltage OK red: reverse voltage |
| LED IN | switching state (input); 3 LED yellow |
| LED OUT | Switching state (output); 3 LED yellow |
Electrical specifications | |
| Auxiliary voltage (output) | 20 ... 30 V DC PELV |
| Rated operating voltage | 26.5 ... 31.6 V from AS-Interface |
| Rated operating current | ? 35 mA |
Input | |
| Number/Type | 3 Inputs for 3-wire sensors (PNP), DC |
| Supply | from external auxiliary voltage UAUX |
| Current loading capacity | 500 mA , overload and short-circuit protected |
| Input current | ? 8 mA (limited internally) |
| Switching point | according to DIN EN 61131-2 0 (undamped) ?0.5mA 1 (damped) ?2.0mA |
| Signal delay | < 1 ms (input/AS-Interface) |
Output | |
| Number/Type | 3 electronic outputs, PNP, overload and short-circuit proof |
| Supply | from external auxiliary voltage UAUX |
| Current | 2 A per output TB ? 40°C: 6A total TB ? 60°C: OUT1+OUT2 max. 3A, OUT3 max. 2A |
| Voltage | ? (UAUX - 0.5V) |
Directive conformity | |
| Electromagnetic compatibility | |
Standard conformity | |
| Degree of protection | EN60529:2000 |
| Fieldbus standard | EN62026-2:2013 |
| Input | EN 61131-2:2007 |
| Emitted interference | EN61000-6-4:2007 |
| AS-Interface | EN62026-2:2013 |
| Noise immunity | EN61000-6-2:2005, EN61326-1:2006, EN62026-2:2013 |
Programming instructions | |
| Profile | S-7.A.E |
| IO code | 7 |
| ID code | A |
| ID1 code | 7 |
| ID2 code | E |
| Data bits (function via AS-Interface) | input output |
| Parameter bits (programmable via AS-i) | function |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | -25 ... 60 °C (-13 ... 140 °F) |
| Storage temperature | -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F) |
Mechanical specifications | |
| Degree of protection | IP54 according to EN 60529 |
| Connection | AS-Interface, A |
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Описание оборудования