AS-Interface sensor/actuator module VBA-4E-KE1-Z

Описание оборудования | |
|---|---|
| KE1 switch cabinet module 4 inputs | |
General specifications | |
| Slave type | A/B slave |
| AS-Interface specification | V2.1 |
| Required master specification | ? V2.0 |
| UL File Number | E87056 |
Functional safety related parameters | |
| MTTFd | 730 a |
| Mission Time (TM) | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC) | 0 % |
Indicators/operating means | |
| LED FAULT | error display; LED red red: communication error or address is 0 |
| LED PWR | AS-Interface voltage; LED green |
| LED IN | switching state (input); 4 LED yellow |
Electrical specifications | |
| Rated operating voltage | 26.5 ... 31.6 V from AS-Interface |
| Rated operating current | ? 25 mA (without sensors) / max. 60 mA |
| Protection class | III |
| Surge protection | Ue: Over voltage category III, safe isolated power supplies (PELV) |
Input | |
| Number/Type | 4 inputs for 2-wire sensors (PNP), DC or for mechanical contacts |
| Supply | from AS-Interface |
| Input current | ? 8 mA (limited internally) |
| Switching point | according to DIN EN 61131-2 (Type 2) |
| Signal delay | < 2 ms (input/AS-Interface) |
| Signal frequency | ? 250 Hz |
Directive conformity | |
| Electromagnetic compatibility | |
Standard conformity | |
| Degree of protection | EN60529:2000 |
| Input | EN 61131-2:2007 |
| Emitted interference | EN61000-6-4:2001 |
| AS-Interface | EN62026-2:2013 |
| Noise immunity | EN61000-6-2:2001 |
Programming instructions | |
| Profile | S-0.A.0 |
| IO code | 0 |
| ID code | A |
| ID1 code | 7 |
| ID2 code | 0 |
| Data bits (function via AS-Interface) | Input |
| Parameter bits (programmable via AS-i) | function |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Storage temperature | -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F) |
| Relative humidity | 90 % , noncondensing |
| Pollution degree | 2 |
Mechanical specifications | |
| Degree of protection | IP20 |
| Connection | removable terminals rated connection capacity: rigid/flexible (with and without wire-end ferrules): 0.25mm2...2.5mm2 for multiple-wire connection with two wires of equal cross-section: flexible with twin wire-end ferrules: 0.5mm2...1.5mm2 |
| Material | |
| Mass | 80 g |
| Mounting | DIN mounting rail |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Описание оборудования