Ultrasonic sensor UC10000-F260-IE8R2

Описание оборудования | |
|---|---|
| Single head system | |
General specifications | |
| Sensing range | 800 ... 10000 mm |
| Adjustment range | 800 ... 10000 mm |
| Dead band | 0 ... 800 mm |
| Standard target plate | 100 mm x 100 mm |
| Transducer frequency | approx. 60 kHz |
Indicators/operating means | |
| LED yellow | solid: switching state switch output flashing: misadjustment |
Electrical specifications | |
| Operating voltage | 15 ... 30 V (including ripple) In supply voltage interval 15 ... 20 V sensitivity reduced to 20% ... 0% |
| No-load supply current | ? 75 mA |
Input/Output | |
| Input/output type | 1 synchronization connection, bidirectional |
Switching output | |
| Output type | 2 switch outputs PNP, NO |
| Repeat accuracy | ± 15 mm |
| Operating current | 300 mA , short-circuit/overload protected |
| Voltage drop | ? 3 V |
Analog output | |
| Output type | 1 current output 4 ... 20 mA rising ramp |
| Default setting | 800 ... 10000 mm |
| Linearity error | ? 1.5 % |
| Load resistor | ? 300 ? |
Approvals and certificates | |
| UL approval | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval | CCC approval / marking not required for products rated ?36 V |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Storage temperature | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
Mechanical specifications | |
| Connection type | screw terminals , PG 13.5 cable gland |
| Degree of protection | IP65 |
| Material | |
| Mass | 1800 g |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
| Основные атрибуты | |
|---|---|
| Производитель | Rising |
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Описание оборудования


