Inductive sensor NJ2-D-E02-4.562-V1

Описание оборудования | |
|---|---|
| Cylinder Position Switch | |
General specifications | |
| Switching function | Normally open (NO) |
| Output type | PNP/NPN |
| Rated operating distance | 2 mm |
| Installation | flush |
| Output polarity | DC |
| Assured operating distance | 0 ... 1.62 mm |
| Reduction factor rAl | 0.4 |
| Reduction factor r304 | 0.85 |
Nominal ratings | |
| Operating voltage | 10 ... 30 V DC |
| Switching frequency | 30 Hz |
| Hysteresis | 10 ... 20 typ. 15 % |
| Reverse polarity protection | yes |
| Short-circuit protection | yes |
| Voltage drop | ? 2 V DC |
| Operating current | ? 200 mA |
| Off-state current | ? 100 µA |
| No-load supply current | ? 35 mA |
| Mag. Field strength, AC fields | 250 mT |
| Mag. Field strength, DC fields | 100 mT |
Limit data | |
| Operating pressure dynamically | 3000 psi |
Indicators/operating means | |
| LED green | Power on |
| LED yellow | Output status |
Standard conformity | |
| Standards | EN 60947-5-2 |
Approvals and certificates | |
| UL approval | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval | cCSAus Listed, General Purpose |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
Mechanical specifications | |
| Connection type | Connector M12 x 1 , 4-pin |
| Degree of protection | IP67 |
| Material | Housing: zinc Probe: aluminum |
| Note | X = 4.562 in (115.9 mm) |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Описание оборудования


