Inductive sensor NCN3-F31K-B3B-B31

Описание оборудования | |
|---|---|
| Valve positioner and valve control module | |
General specifications | |
| Switching function | Normally open/closed (NO/NC) programmable |
| Output type | AS-Interface |
| Rated operating distance | 3 mm |
| Installation | flush mountable |
| Assured operating distance | 0 ... 2.43 mm |
| Reduction factor rAl | 0.5 |
| Reduction factor rCu | 0.45 |
| Reduction factor r304 | 1 |
| Reduction factor rSt37 | 1.2 |
| Slave type | A/B slave |
| AS-Interface specification | V3.0 |
| Required master specification | ? V2.1 |
Nominal ratings | |
| Operating voltage | 26.5 ... 31.9 V via AS-i bus system |
| Switching frequency | 0 ... 100 Hz |
| No-load supply current | ? 35 mA |
Functional safety related parameters | |
| MTTFd | 842 a |
| Mission Time (TM) | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC) | 0 % |
Indicators/operating means | |
| LED IN | switching state (input); LED yellow |
| LED OUT | binary LED yellow/red yellow: switching state red: lead breakage/short-circuit |
Compliance with standards and directives | |
| Standard conformity | |
Approvals and certificates | |
| UL approval | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval | CCC approval / marking not required for products rated ?36 V |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
Mechanical specifications | |
| Connection (system side) | screw terminals |
| Core cross-section (system side) | 1.5/2.5 mm2 flexible/rigid |
| Connection (valve side) | screw terminals |
| Core cross-section (valve side) | 1.5/2.5 mm2 flexible/rigid |
| Housing material | PBT |
| Sensing face | PBT |
| Degree of protection | IP67 |
| Material | |
| Tightening torque, housing screws | 1 Nm |
| Tightening torque, cable gland | M20 x 1.5 ; max. 7 Nm M12 x 1.5 ; max. 3 Nm |
| Note | valve voltage limited to 26,4 V max.; valve power 2,5 W max. |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Описание оборудования

