Capacitive sensor CJ4-12GK-N

General specifications | |
|---|---|
| Switching function | Normally open (NO) |
| Output type | NAMUR |
| Rated operating distance | 4 mm |
| Installation | non-flush |
| Assured operating distance | 0 ... 2.88 mm |
| Output type | 2-wire |
Nominal ratings | |
| Installation conditions | |
| Nominal voltage | 8.2 V (Ri approx. 1 k?) |
| Operating voltage | 7 ... 12 V |
| Switching frequency | 0 ... 1 Hz |
| Current consumption | |
Functional safety related parameters | |
| MTTFd | 3299 a |
| Mission Time (TM) | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC) | 0 % |
Compliance with standards and directives | |
| Standard conformity | |
Approvals and certificates | |
| FM approval | |
| UL approval | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval | CCC approval / marking not required for products rated ?36 V |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
Mechanical specifications | |
| Connection type | cable PVC , 2 m |
| Core cross-section | 0.34 mm2 |
| Housing material | PBT |
| Sensing face | PBT |
| Degree of protection | IP68 |
| Cable | |
General information | |
| Use in the hazardous area | see instruction manuals |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


General specifications


