Magnetic field sensor MMB60-12H50-E2-V1

Описание
Информация для заказа
General specifications | |
|---|---|
| Switching function | Normally open (NO) |
| Output type | PNP |
| Rated operating distance | 60 mm |
| Installation | flush |
| Output polarity | DC |
| Actuating element | magnetic |
| Output type | 3-wire |
Nominal ratings | |
| Operating voltage | 10 ... 30 V DC |
| Switching frequency | 5000 Hz |
| Hysteresis | 1 ... 10 % |
| Reverse polarity protection | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection | pulsing |
| Voltage drop | ? 2.5 V DC |
| Operating current | ? 100 mA |
| Current consumption | < 10 mA |
Indicators/operating means | |
| Operation indicator | 4-way LED Switching state indicator: yellow |
Approvals and certificates | |
| UL approval | cULus Listed, General Purpose |
| CCC approval | CCC approval / marking not required for products rated ?36 V |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | 0 ... 100 °C (32 ... 212 °F) |
Mechanical specifications | |
| Connection type | V1 connector (M12x1), 4-pin |
| Housing material | stainless steel V4A |
| Sensing face | stainless steel V4A |
| Housing diameter | 12 mm |
| Degree of protection | IP65 / IP68 / IP69K / |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


General specifications


