101195901 | AZM 161CC-12/03RKA-024

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | AZM 161CC-12/03RKA-024 - Ordering suffix |
| Article number | 101195901 |
| EAN Code | 4030661363103 |
| eCl@ss | 27-27-26-03 |
Approval | |
| Approval | BG USA/CAN CCC EAC |
Classification | |
| Standards | EN ISO 13849-1 |
| B10d Normally-closed contact (NC) | 2.000.000 |
| Mission time | 20 Years |
| notice | ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | AZM 161 |
| Standards | EN 60947-5-1, BG-GS-ET-19 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Number of actuating directions | 3 |
| Active principle | electromechanical |
| Duty cycle ED | Magnet 100 % |
| Materials | |
| - Material of the housings | Plastic, glass-fibre reinforced thermoplastic, self-extinguishing |
| - Material of the contacts | Silver |
| Housing coating | None |
| Weight | 500 |
Mechanical data | |
| Actuating play in direction of actuation | 5.5 mm |
| Design of electrical connection | Cage clamps |
| Cable section | |
| - Min. Cable section | 1 x 0,25 |
| - Max. Cable section | 1 x 1.5 |
| Mechanical life | > 1.000.000 operations |
| notice | All indications about the cable section are including the conductor ferrules. |
| Emergency unlocking device (Y/N) | No |
| Manual release (Y/N) | Yes |
| Emergency release (Y/N) | No |
| Latching force | 30 |
| Positive break force | 30 |
| positive break travel | 10 |
| Clamping force F | 2000 N |
| Max. Actuating speed | 2 m/s |
| Actuating frequency | max. 1000 / h |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −25 °C |
| - Max. environmental temperature | +60 °C |
| Protection class | IP67 to IEC/EN 60529 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO), Opener (NC) |
| Switching principle | Creep circuit element |
| Number of auxiliary contacts | 1 |
| Number of safety contacts | 5 |
| Power to unlock | No |
| Power to lock | Yes |
| Rated control voltage Us | 24 VAC/DC |
| Power consumption | max. 10 W |
| Power consumption | max. 10 W |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 4 kV |
| Rated insulation voltage U | |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details
BG
USA/CAN
CCC
EAC
