101148744 | AZ 15 ZVK-ST

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | AZ 15 ZVK-ST - Ordering suffix |
| Article number | 101148744 |
| EAN Code | 4030661148151 |
| eCl@ss | 27-27-26-02 |
Approval | |
| Approval | ![]() ![]() ![]() ![]() |
Classification | |
| Standards | EN ISO 13849-1 |
| B10d Normally-closed contact (NC) | 2.000.000 |
| Mission time | 20 Years |
| notice | ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | AZ 15 |
| Standards | EN 60947-5-1, BG-GS-ET-15 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| suitable for elevators (Y/N) | Yes |
| Materials | |
| - Material of the housings | Plastic,, glass-fibre reinforced thermoplastic self-extinguishing |
| - Material of the contacts | Silver |
| Housing coating | None |
| Weight | 90 |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Connector M12 |
| Mechanical life | > 1.000.000 operations |
| higher Latching force (Y/N) | No |
| With ejection force (Y/N) | Yes |
| Positive break force | 10 N |
| positive break travel | 8 mm |
| Actuating speed | max. 2 m/s |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −30 °C |
| - Max. environmental temperature | +80 °C |
| Protection class | IP67 to IEC/EN 60529 |
Electrical data | |
| Design of control element | Opener (NC) |
| Switching principle | Creep circuit element |
| Number of auxiliary contacts | 0 |
| Number of safety contacts | 1 |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 6 kV |
| Rated insulation voltage Ui | 500 V |
| Thermal test current Ithe | 10 A |
| Utilisation category | AC-15: 230 V / 4 A, DC-13: 24 V / 4 A |
| Max. fuse rating | 6 A gG D-fuse |
ATEX | |
| Explosion protection categories for gases | None |
| Explosion protected category for dusts | None |
Dimensions | |
| Dimensions of the sensor | |
| - Width of sensor | 52 mm |
| - Height of sensor | 75 mm |
| - Length of sensor | 30 mm |
Included in delivery | |
| Actuators must be ordered separately. | |
Di | |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details




