101181433 | T3C 235-11Z-ST

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | T3C 235-11Z-ST - Ordering suffix |
| Article number | 101181433 |
| EAN Code | 4030661315997 |
| eCl@ss | 27-27-26-01 |
Approval | |
| Approval | BG USA/CAN CCC EAC |
Classification | |
| Standards | EN ISO 13849-1 |
| B10d Normally-closed contact (NC) | 20.000.000 |
| Mission time | 20 Years |
| notice | ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | T.C 235 Linksausführung |
| Standards | EN 60947-5-1, BG-GS-ET-15 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Materials | |
| - Material of the housings | zinc die-cast |
| - Lever material | Stainless steel |
| - Material of the contacts | Silver |
| Housing coating | painted |
| Weight | 85 |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Connector M12 |
| Mechanical life | > 1.000.000 operations |
| Switching frequency | max. 5000 /h |
| Design of actuating element | Swivel lever |
| Opening angle | 180 ° |
| Positive break angle | 12.5 ° |
| Positive break torque | 18.5 Ncm |
| actuator | 78 mm |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −30 °C |
| - Max. environmental temperature | +80 °C |
| Protection class | IP67 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO), Opener (NC) |
| Switching principle | Creep circuit element |
| Number of auxiliary contacts | 1 |
| Number of safety contacts | 1 |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 0,8 kV |
| Rated insulation voltage Ui | 50 V |
| Thermal test current Ithe | 10 A |
| Utilisation category | AC-15: 50 V / 4 A, DC-13: 24 V / 1 A |
| Max. fuse rating | 6 A gG D-fuse |
| notice | Caution! The versions with connector may only be used in PELV circuits to EN 60204-1. |
ATEX | |
| Explosion protection categories for gases | None |
| Explosion protected category for dusts | None |
Dimensions | |
| Dimensions of the sensor | |
| - Width of sensor | 93 |
| - Height of sensor | 94.5 |
| - Length of sensor | 30 |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details
BG
USA/CAN
CCC
EAC
