101144422 | BNS 120-02z

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | BNS 120-02Z |
| Article number | 101144422 |
| EAN Code | 4030661133461 |
| eCl@ss | 27-27-24-02 |
Approval | |
| Approval | BG USA/CAN EAC |
Classification | |
| Standards | EN ISO 13849-1 |
| B10d Normally-closed contact (NC) | 25.000.000 |
| - notice | at max. 20% contact load |
| Mission time | 20 Years |
| notice | ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | BNS 120 |
| Standards | IEC 60947-5-3, BG-GS-ET-14 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Materials | |
| - Material of the housings | Plastic, glass-fibre reinforced thermoplastic |
| - Material of the cable mantle | PVC |
| Weight | 45 |
| Coding available (Y/N) | No |
| Monitoring function of downstream devices (Y/N) | No |
| Prerequisite evaluation unit | |
| Recommended safety-monitoring module | |
| Recommended actuator | BP 6, BP 8, BP 10, BP 15 SS |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Cable |
| Cable length | 1 |
| Conductors | 4 x 0,25 |
| AWG-Number | 23 |
| mechanical installation conditions | quasi-flush |
| Active area | |
| Ensured switch distance ON Sao | 10 mm / 20 mm |
| - Actuating magnet BP 8 | 10 |
| - Actuating magnet BP 15 SS | 20 |
| - Actuating magnet BP 10 | 20 |
| - Actuating magnet BP 6 | 10 |
| Ensured switch distance OFF Sar | 22 mm / 32 mm |
| - Actuating magnet BP 15 SS | 32 |
| - Actuating magnet BP 6 | 22 |
| - Actuating magnet BP 8 | 22 |
| - Actuating magnet BP 10 | 32 |
| Type of actuation | Magnet |
| Direction of motion | head-on wИли отправьте нам запрос наrface |
| restistance to shock | 30 g / 11 ms |
| Resistance to vibration | 10 … 55 HZ, Amplitude 1 mm |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −25 °C |
| - Max. environmental temperature | +70 °C |
| Storage and transport temperature | |
| - Min. Storage and transport temperature | −25 °C |
| - Max. Storage and transport temperature | +70 °C |
| Protection class | IP67 |
Electrical data | |
| Integrated Safety monitoring module available (Y/N) | No |
| Cross circuit/short circuit recognition possible (Y/N) | Yes |
| Voltage type | VAC/DC |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details
BG
USA/CAN
EAC
