101217092 | TQ 700-11 S

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | TQ 700-11 S |
| Article number | 101217092 |
| EAN Code | 4030661410647 |
| eCl@ss | 27-37-12-90 |
Approval | |
| Approval | ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | TQ 700 S |
| Standards | IEC/EN 60947-5-1 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Materials | |
| - Material of the housings | Plastic, thermoplastic |
| - Material of the cover | Plastic, thermoplastic |
| - Material of the contacts | Silver |
| Weight | 200 |
| Emergency-Stop button (Y/N) | No |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Screw connection |
| Cable section | |
| - Max. Cable section | 2.5 |
| Mechanical life | > 1.000.000 operations |
| notice | All indications about the cable section are including the conductor ferrules. |
| Actuating force (Tension force F) | 88 N (± 15 %) |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −25 |
| - Max. environmental temperature | +70 |
| Protection class | IP67 to IEC/EN 60529 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO), Opener (NC) |
| Switching principle | Creep circuit element |
- positive break NC contact ![]() | |
| Number of shutters | 1 |
| Number of openers | 1 |
| Rated impulse withstand voltage | 6 |
| Rated insulation voltage | 500 |
| Thermal test current | 10 A |
| Utilisation category | AC-15; DC-13 |
| Rated operating current/voltage | 4 A / 230 ; 2.5 A / 400 ; 1 A / 500 ; 1 A / 24 |
| Max. fuse rating | 6 A gG D-fuse |
Dimensions | |
| Dimensions | |
| - Width | 40.5 |
| - Height | 160 |
| - Depth | 42.5 |
Diagram | |
![]() Note Diagram | |
Switch travel diagram | |
![]() Notes Switch travel diagram VSadjustable range of NO contact VÖadjustable range of NC contact Nafter travel | |
&
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details



