TQ 200-11

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | TQ 200-11 |
| Article number | TQ 200-11 |
| EAN Code | |
| eCl@ss | 27-37-12-90 |
Classification | |
| Standards | EN ISO 13849-1 |
| B10d Normally-closed contact (NC) | 2.000.000 |
| - notice | at 10% Ie and ohmic load |
| Mission time | 20 Years |
| notice | ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | TQ 200 |
| Standards | EN 60947-5-1 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Materials | |
| - Material of the housings | light alloy die-casting |
| Weight | |
| Emergency-Stop button (Y/N) | No |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Shielded cable |
| Cable length | 3 |
| Conductors | 4 x 1 |
| Mechanical life | 1.000.000 operations |
| Actuating force (Tension force) | 40.4 ± 3.6 |
| restistance to shock | 30 |
| Resistance to vibration | 10 - 150 HZ (0,5 mm / 5 g) |
| Actuating speed | 60 mm / |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −40 |
| - Max. environmental temperature | +80 |
| - Min. Storage and transport temperature | −40 |
| - Max. Storage and transport temperature | +80 |
| Relative humidity | 93, non-condensing |
| Protection class | IP54 |
| Protection rating | II |
| Overvoltage category | III |
| Degree of pollution | 3 |
| Switching element protection class | IP67 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO), Opener (NC) |
| Switching principle | Creep circuit element |
| Number of shutters | 1 |
| Number of openers | 1 |
| Rated impulse withstand voltage | 2.5 |
| Rated insulation voltage | 40 |
| Thermal test current | 1 A |
| Utilisation category | DC-13 |
| Rated operating current/voltage | 24 / 1 A; 36 / 0,8 A |
| Required rated short-circuit current | 1000 A |
| Max. fuse rating | 6 A gG D-fuse |
Dimensions | |
| Dimensions | |
| - Width | 60 |
| - Height | 250 |
| - Depth | 32 |
Diagram | |
![]() Note Diagram | |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details

