101087888 | T3Z 068-33YRSG

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | T3Z 068-33YRSG |
| Article number | 101087888 |
| EAN Code | 4030661057309 |
| eCl@ss | 27-37-12-90 |
Approval | |
| Approval | CCC |
Classification | |
| Standards | EN ISO 13849-1 |
| B10d Normally-closed contact (NC) | 100.000 |
| Mission time | 20 Years |
| notice | ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | T3Z 068 |
| Standards | IEC 60947-5-1, IEC 60947-5-5, ISO 13850 |
| Materials | |
| - Material of the housings | cast iron, painted |
| - Material of the cover | cast iron, painted |
| - Material of the contacts | Silver |
| Weight | 5125 |
| Emergency-Stop button (Y/N) | No |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Screw connection |
| Cable section | |
| - Min. Cable section | 0,75 |
| - Max. Cable section | 1.5 |
| Mechanical life | 50000 operations |
| notice | All indications about the cable section are including the conductor ferrules. |
| Actuating force | max. 50 N (30 N in direction of rope) |
| Indicator lamp (Y/N) | Yes |
| - Color | yellow |
| - Supply voltage UB | 230 V |
| - Power consumption | 5 W |
| - screw socket | BA 15D |
| Key reset (Y/N) | Yes |
| Pull-ring reset (Y/N) | No |
| Positive break angle | 32 ° |
| Positive break torque | 18 Ncm |
| Positive break force | 50 N |
| Length of wire | max. 2 x 50 m |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −30 °C |
| - Max. environmental temperature | +90 °C |
| Protection class | IP65 to IEC/EN 60529 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO), Opener (NC) |
| Switching principle | Creep circuit element |
| Number of auxiliary contacts | 3 |
| Number of safety contacts | 3 |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 4 kV |
| Rated insulation voltage Ui | 250 V |
| Thermal test current Ithe | 10 A |
| Utilisation category | AC-15: 230 V / 2,5 A, DC-13: 24 V / 6 A |
| Max. fuse rating | 6 A gG D-fuse |
ATEX | |
| Explosion protection categories for gases | None |
| Explosion protected category for dusts | None |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details
CCC