101183494 | AZ 08 K

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | AZ 08 K |
| Article number | 101183494 |
| EAN Code | 4030661332710 |
| eCl@ss | 27-27-26-02 |
Approval | |
| Approval | TÜV EAC |
Global Properties | |
| Permanent light | AZ 08 |
| Standards | EN 81 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| suitable for elevators (Y/N) | Yes |
| Mounting | Enclosure with mounting slots |
| Materials | |
| - Material of the housings | Plastic,, glass-fibre reinforced thermoplastic self-extinguishing |
| - Material of the contacts | -Silver-plated rivets |
| Weight | 27 |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Screw connection M3 |
| Cable entry | Single wire entry with Connecting funnel |
| Cable section | |
| - Min. Cable section | 0,75 |
| - Max. Cable section | 2.5 |
| Mechanical life | > 1.000.000 operations |
| Actuating planes | 1 |
| notice | All indications about the cable section are including the conductor ferrules. |
| Actuating force | 2 |
| Actuating stroke | 5 |
| Positive break force | - |
| positive break travel | - |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −30 |
| - Max. environmental temperature | +80 |
| Relative humidity | - |
| Fully insulated (Y/N) | No |
| Protection class | IP20 to IEC/EN 60529 / DIN VDE 0470-1 |
Electrical data | |
| Design of control element | Opener (NC) |
| Switching principle | Self-cleaning pressure contact |
| Number of auxiliary contacts | 0 |
| Number of safety contacts | 1 |
| Rated impulse withstand voltage | - |
| Rated insulation voltage | 500 |
| Thermal test current | 4 A |
| Utilisation category | AC-15: 230 V / 2 A, DC-13: 200 V / 2 A |
| Max. fuse rating | 6 A gG D-fuse |
ATEX | |
| Explosion protection categories for gases | None |
| Explosion protected category for dusts | None |
Dimensions | |
| Dimensions | |
| - Width | 73.5 |
| - Height | 27 |
| - Depth | 21.5 |
Included in delivery | |
| Actuators must be ordered separately. | |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details
TÜV
EAC
