103003680 | AZ 06 KT

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | AZ 06 KT |
| Article number | 103003680 |
| EAN Code | 4030661041735 |
| eCl@ss | 27-27-26-02 |
Approval | |
| Approval | USA/CAN TÜV EAC |
Global Properties | |
| Permanent light | AZ 06 |
| Standards | EN 81-20, EN 81-50 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| suitable for elevators (Y/N) | Yes |
| Mounting | Round holes |
| Materials | |
| - Material of the housings | Plastic,, glass-fibre reinforced thermoplastic self-extinguishing |
| - Material of the cover | transparent thermoplastic |
| - Material of the contacts | -Silver-plated rivets |
| Weight | 30 |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Screw connection |
| - notice | Hexagonal screws with self-lifting clamps |
| Cable entry | Single-conductor entry with strain relief |
| Mechanical life | > 1.000.000 operations |
| Actuating planes | 1 |
| Actuating force | 1.6 |
| Actuating stroke | 7 |
| Positive break force | - |
| positive break travel | - |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −15 |
| - Max. environmental temperature | +70 |
| Relative humidity | ≤ 95, non-condensing |
| Fully insulated (Y/N) | No |
| Protection class | IP20 |
Electrical data | |
| Design of control element | Opener (NC) |
| Switching principle | Self-cleaning pressure contact |
| Number of auxiliary contacts | 0 |
| Number of safety contacts | 1 |
| Rated impulse withstand voltage | - |
| Rated insulation voltage | 500 |
| Thermal test current | 4 A |
| Utilisation category | AC-15: 230 V / 2 A, DC-13: 200 V / 2 A |
| Max. fuse rating | 2 A gG D-fuse |
ATEX | |
| Explosion protection categories for gases | None |
| Explosion protected category for dusts | None |
Dimensions | |
| Dimensions | |
| - Width | 72 |
| - Height | 22 |
| - Depth | 19 |
notice | |
| The connecting screws can be sealed with plugs. (2 plugs per switch) | |
Included in delivery | |
| Actuators must be ordered separately. | |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details
USA/CAN
TÜV
EAC