103006582 | PS116-Z11R-LR200-S200

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | PS116-Z11R-LR200-S200 |
| Article number | 103006582 |
| EAN Code | |
| eCl@ss | 27-27-26-01 |
Approval | |
| Approval | ![]() ![]() ![]() |
Classification | |
| Standards | ISO 13849-1 |
| B10d Normally-closed contact (NC) | 20.000.000 |
| Mission time | 20 Years |
| notice | ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | PS116 Druckbolzen S200 |
| Standards | IEC 60947-5-1 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Suitable for safety functions (Y/N) | Yes |
| Actuator type | B to EN 50047 |
| Materials | |
| - Material of the housings | Plastic, glass-fibre reinforced thermoplastic, zinc die-cast, chromated |
| - Material of the contacts | Silver |
| Housing coating | None |
| Housing construction form | Norm construction design |
| Cable colour | Grey |
| Cable type | LiYY |
| Weight | 130 g |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Cable, 4-pole |
| Connector | right |
| Conductors | 4 x 0,5 mm² |
| Mechanical life | 10.000.000 operations |
| Switching frequency | max. 5000 /h |
| Design of actuating element | Plunger S200 |
| Actuating force | min. 10 N |
| Bounce duration | < 3=""> |
| Switchover time | < 5.5=""> |
| Positive break force | 40 N |
| Actuating speed for vertical actuation | |
| - Min. Actuating speed | 10 mm/min |
| - Max. Actuating speed | 1 m/s |
| Cable length | 2 m |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −30 °C |
| - Max. environmental temperature | +80 °C |
| Protection class | IP66, IP67 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO), Opener (NC) |
| Switching principle | Snap action with Latching |
- positive break NC contact ![]() | |
| Number of auxiliary contacts | 1 piece |
| Number of safety contacts | 1 piece |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 4 kV |
| Rated insulation voltage Ui | 300 V |
| Thermal test current Ithe | 5 A |
| Utilisation category | AC-15: 240 V / 3 A, DC-13: 24 V / 1,5 A |
| Required rated short-circuit current | 1000 A |
| Max. fuse rating | 6 A gG D-fuse (quick-blow) |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details




