101148719 | IFO 10-30-10/01P

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | IFO 10-30-10/01P |
| Article number | 101148719 |
| EAN Code | 4030661148069 |
| eCl@ss | 27-27-09-02 |
Global Properties | |
| Permanent light | IFO - M30 |
| Standards | IEC/EN 60947-5-2; DIN VDE 0660-208 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Operating resource protection class | Protection class 2 |
| Materials | |
| - Material of the housings | Brass |
| - Material of the nuts | Brass |
| - Material of the active surface | Plastic |
| Housing coating | nickel-plated |
| Housing construction form | cylinder, thread |
| Weight | 138 |
| Push button function | bright/dark switching |
| Detection range Sd | bis 1000 mm |
| Range | 1 |
| Time function (Y/N) | No |
| Preliminary failure signal possible (Y/N) | No |
Mechanical data | |
| • Wiring compartment | |
| Design of electrical connection | Screw connection |
| Cable entry | M16 x 1.5 |
| Cable section | |
| - Min. Cable section | |
| - Max. Cable section | 3 x 1.5 |
| AWG-Number | 15 |
| Reduction factor 1 met (Y/N) | No |
| Protection circuit | inductive interference protection |
| Pressure resistant (Y/N) | No |
| Tightening torque for nuts | A/F 36 max. 3000 Ncm |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | 0 |
| - Max. environmental temperature | +70 |
| Protection class | IP65 to IEC/EN 60529 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO) or Opener (NC) |
| Number of wire | 3 |
| Voltage type | DC |
| Supply voltage UB | |
| - Min. supply voltage | 10 |
| - Max. supply voltage | 60 |
| Rated supply frequency | |
| Switch frequency | approx. 100 HZ |
| Voltage drop Ud | approx. 2 V (250 V / 400 mA) |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | |
| Minimum operating current Im | |
| Operating current Ie | 400 mA |
| No-load current I0 | approx. 2.4 mA (24 V) |
| notice | Programmable NO contact (Load switched with reflection / light-operated) or NC contact (Load not switched with reflection / dark-operated) Programmable by repositioning the plug-in jumper at the terminal screws. |
Outputs | |
| Design of control output | PNP |
LED switching conditions display | |
| LED switching conditions display (Y/N) | Yes |
| - yellow LED | |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details