BN 12-10Z/1

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | BN 12-10Z/1 |
| Article number | BN 12-10Z/1 |
| EAN Code | |
| eCl@ss | 27-27-01-04 |
Approval | |
| Approval | - |
Global Properties | |
| Permanent light | BN 12 |
| Standards | - |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| suitable for elevators (Y/N) | No |
| Mounting | central with threated flange M12 x 1 |
| Active principle | Magnetic drive |
| Materials | |
| - Material of the housings | Metal film |
| - Material of the cable mantle | LiYY |
| Housing construction form | cylinder, thread |
| Weight | |
| Recommended actuator | BP 10, Или отправьте нам запрос на, 2 x BP 15Или отправьте нам запрос на 11, BP 12, BP 21 |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Cable |
| Cable length | 1 |
| Conductors | 2 x 0,25 |
| AWG-Number | 23 |
| Mechanical life | 10.000.000 operations |
| Electrical lifetime | 1.000.000 … 10.000.000 operations |
| Actuating planes | Actuation from side |
| Active area | lateral |
| Switch distance | 5 … 50 BP 10 = 5 mm 2 x BP 10 = 17 mm BP 15 = 6 mm 2 x BP 15 = 17 mm 2 x BP 15/2 = 17 mm BP 34 = 15 ... 20 mm BP 20 = 20 mm BP 31 = 20 mm BP 11 = 20 mm BP 12 = 10 ... 30 mm BP 21 = 25 ... 50 mm |
| - notice | Actuating distance up to 50 mm depending on actuating magnet and version |
| Type of actuation | Magnet |
| restistance to shock | 30 / 11 |
| Resistance to vibration | 10 … 55 HZ, Amplitude 1 mm |
| Latching (Y/N) | No |
| bias magnet (Y/N) | No |
| Tightening torque for nuts | 90 |
| Switching point accuracy | ± 0,25 mm |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −25 |
| - Max. environmental temperature | +70 |
| Protection class | IP67 |
Electrical data | |
| Design of control element | Opener (NC) |
| Number of shutters | 1 |
| Number of openers | 0 |
| Voltage type | |
| Switch frequency | |
| Dielectric strength | 580 |
| Switching voltage | 200 |
| Switching current | 1 A |
| Switching capacity | 30 / |
Outputs | |
| Design of control output | Reed contakts |
LED switching conditions display | |
| LED switching conditions display (Y/N) | No |
ATEX | |
| Explosion protection categories for gases | None |
| Explosion protected category for dusts | None |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details