101216987 | T2FH 232-11UEDR/11UEDR

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | T2FH 232-11UEDR/11UEDR |
| Article number | 101216987 |
| EAN Code | 4030661410463 |
| eCl@ss | 27-37-12-18 |
Approval | |
| Approval | ![]() ![]() |
Classification | |
| B10d Normally-closed contact (NC) | 100.000 |
| Mission time | 20 Years |
| Standards | EN ISO 13849-1 |
| notice | ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | T2FH 232 |
| Standards | EN 60947-5-1, DIN VDE 0660-200, BG-GS-ET-15 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Materials | |
| - Material of the housings | Aluminium |
| - Material of the cover | Aluminium |
| - Material of the protective shield | Aluminium |
| - Material of the pedal | Plastic, glass-fibre reinforced thermoplastic |
| Housing coating | powder-coated |
| Weight | |
| with start/stop function (Y/N) | No |
| Suitable for EMERGENCY-OFF (Y/N) | Yes |
| Protection hood (Y/N) | Yes |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Screw connection |
| Cable section | |
| - Min. Cable section | |
| - Max. Cable section | 2.5 |
| Mechanical life | > 1.000.000 operations |
| Switching frequency | 1 / |
| notice | All indications about the cable section are including the conductor ferrules. |
| restistance to shock | 30 / 11 |
| Resistance to vibration | 10 … 150 HZ (0,35 mm / 5 g) |
| Latching (Y/N) | Yes |
| Probing possible (Y/N) | Yes |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −25 |
| - Max. environmental temperature | + 60 |
| - Min. Storage and transport temperature | −25 |
| - Max. Storage and transport temperature | +85 |
| Relative humidity | 30 … 95 |
| - non-condensing | |
| - non-icing | |
| Protection type IP | IP65 to IEC/EN 60529 |
| Overvoltage category | III |
| Degree of pollution | 3 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO), Opener (NC) |
| Switching principle | Slow action with overlapping contacts |
| Number of shutters (per pedal) | 1 |
| Number of openers (per pedal) | 1 |
| Rated impulse withstand voltage | 6 |
| Rated insulation voltage | 500 |
| Thermal test current | 10 A |
| Utilisation category | AC-15: 230 V / 4 A, DC-13: 24 V / 1 A |
| Required rated short-circuit current | 1000 A |
| Max. fuse rating | |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details


