101181587 | T2FH 232-22/22

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | T2FH 232-22/22 |
| Article number | 101181587 |
| EAN Code | 4030661326559 |
| eCl@ss | 27-37-12-18 |
Approval | |
| Approval | ![]() ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | 2F 232 |
| Standards | EN 60947-5-1, DIN VDE 0660-200, BG-GS-ET-15 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Suitable for safety functions (Y/N) | No |
| Materials | |
| - Material of the housings | Aluminium |
| - Material of the cover | Aluminium |
| - Material of the protective shield | Aluminium |
| - Material of the pedal | Plastic, glass-fibre reinforced thermoplastic |
| Housing coating | powder-coated |
| Colouring | |
| - Enclosure color | RAL 9006 (White aluminum) |
| Weight | 3060 |
| with start/stop function (Y/N) | No |
| Suitable for EMERGENCY-OFF (Y/N) | No |
| Protection hood (Y/N) | Yes |
| 3-phase actuation with pressure point (Y/N) | No |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Screw connection |
| Cable section | |
| - Min. Cable section | |
| - Max. Cable section | 1 x 2.5 |
| Mechanical life | > 1.000.000 operations |
| notice | All indications about the cable section are including the conductor ferrules. |
| Latching (Y/N) | No |
| Probing possible (Y/N) | Yes |
| Locking (Y/N) | No |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −25 |
| - Max. environmental temperature | +70 |
| Protection type IP | IP65 to IEC/EN 60529 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO), Opener (NC) |
| Switching principle | Slow action |
| Number of shutters ( per pedal) | 2 |
| Number of openers ( per pedal) | 2 |
| Rated impulse withstand voltage | 6 |
| Rated insulation voltage | 500 |
| Thermal test current | 10 A |
| Utilisation category | AC-15: 230 V / 4 A, DC-13: 24 V / 1 A |
| Max. fuse rating | 6 A gG D-fuse |
Dimensions | |
| Dimensions | |
| - Width | 295 |
| - Height | 189 |
| - Depth | 274 |
Diagram | |
![]() Note Diagram | |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details


