101082731 | AV 15RHX30U 45 GR.N

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | AV 15RHX30U 45 GR.N - Ordering suffix |
| Article number | 101082731 |
| EAN Code | 4030661012353 |
| eCl@ss | 27-27-26-03 |
Approval | |
| Approval | CCC TÜV EAC |
Global Properties | |
| Permanent light | AV 15 |
| Standards | EN 81-20, EN 81-50 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Suitable for safety functions (Y/N) | Yes |
| Mounting | rear-side mounting holes |
| Number of door leafs | 1 |
| Materials | |
| - Material of the housings | light alloy die-casting |
| - Material of the contacts | Silver |
| - Locking bolt material | Brass |
| Weight | 880 |
| Latching bolt bevelling | 45 bottom |
Mechanical data | |
| Cable entry | without cable gland |
| notice | Graphic representation: left-hand model mirror image |
| Design of actuating element | Offset roller lever H65 |
| Orientation / Alignment | right-hand model |
| With fail-safe locking system (Y/N) | Yes |
| Manual release (Y/N) | Yes |
| Permanent magnet | Ceramic oxyde magnet with high coercive field strength |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −15 |
| - Max. environmental temperature | +70 |
| Protection class | IP20 |
Electrical data | |
| Design of control element | Opener (NC) |
| Switching principle | Slow action |
- positive break NC contact ![]() | |
| Number of auxiliary contacts | 0 |
| Number of safety contacts | 1 |
| Rated impulse withstand voltage | 6 |
| Rated insulation voltage | 400 |
| Thermal test current | 10 A |
| Utilisation category | AC-15: 230 V / 2 A, DC-13: 200 V / 2 A |
| Max. fuse rating | 6 A (slow blow) |
Dimensions | |
| Dimensions | |
| - Width | 165 |
| - Height | 80 |
| - Depth | 36 |
| Dimensions of the latching bolt | |
| - Diameter of the latching bolt | 18 |
| - X-dimension of the latching bolt | 30 |
| notice | X-dimension of the latching bolt: The overall latching bИли отправьте нам запрос на the prescribed insertion depth of the latching bolt into the door leaf of 21 mm and the X-dimension. The X-dimension is the distance between the enclosure bottom of the door locking and the door top. |
Accessories | |
| notice | Manual release using triangular key M5 available as accessory |
| notice | Solenoid SOL-AV15/AV18 for electrical actuation available as accessory |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details
CCC
TÜV
EAC
