103015447 | BDF200-FB-NH-LT-LT-LT-2875

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | BDF200-FB-NH-LT-LT-LT-2875 |
| Article number | 103015447 |
| notice | |
| eCl@ss | |
Approval | |
| Approval | ![]() ![]() |
Classification | |
| Standards | EN ISO 13849-1, IEC 61508 |
| PL | up e |
| Control category | up 4 |
| PFH value | 2.89 x 10−10 /h |
| - notice | up to max. 5.000 switching cycles/year |
| SIL | up 3 |
| Mission time | 20 Years |
Global Properties | |
| Product name | BDF200-FB |
| Standards | IEC 60947-5-1, IEC 60947-5-5, ISO 13850, ISO 13849-1, IEC 61508 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Suitable for safety functions (Y/N) | Yes |
| Climatic stress | to EN 60068-2-30 |
| Material of the housings | Plastic, glass-fibre reinforced thermoplastic, self-extinguishing |
| Weight | 340 g |
| Positions used | |
| - Position 1 | NH, Emergency stop |
| - Position 2 | LT-2875, Illuminated pushbutton |
| - Position 3 | LT-2875, Illuminated pushbutton |
| - Position 4 | LT-2875, Illuminated pushbutton |
| Response time | < 50=""> |
| Duration of risk | ≤ 100 ms |
Mechanical data | |
| termination | connector plug M12, 8-pole, A-coded |
| Mechanical life | |
| - Emergency-Stop button | 100.000 operations |
| - Command devices | 1.000.000 operations |
| restistance to shock | 30 g / 11 ms |
| Resistance to vibration | 10 … 150 HZ, Amplitude 0,35 mm / 5 g |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −25 °C |
| - Max. environmental temperature | +65 °C |
| Storage and transport temperature | |
| - Min. Storage and transport temperature | −25 °C |
| - Max. Storage and transport temperature | +85 °C |
| Protection class | IP64 |
| Protection rating | III |
| Air clearances and creepage distances To IEC/EN 60664-1 | |
| - Rated impulse withstand voltage | 0,8 kV |
| - Rated insulation voltage | 32 VDC |
| - Overvoltage category | III |
| - Degree of pollution | 3 |
Electrical data | |
| Rated operating voltage | 24 VDC −15 % / +10 % (PELV to IEC 60204-1) |
| Operating current | 0,6 A |
| No-load current | 35 mA |
| Required rated short-circuit current | 100 A |
Electrical data - Safety inputs | |
| Safety inputs | X1 and X2 |
| Rated operating voltage | 24 VDC −15 % / +10 % |
| Switching thresholds | |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details

