103013113 | T. 454-22Z-H

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | T. 454-22Z-H |
| Article number | 103013113 |
| EAN Code | |
| eCl@ss | 27-27-06-01 |
Approval | |
| Approval | ![]() ![]() |
Global Properties | |
| Permanent light | 454 Bandschieflaufschalter |
| Standards | EN 60947-5-1 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Suitable for safety functions (Y/N) | No |
| Standard housing (Y/N) | No |
| Materials | |
| - Material of the housings | cast iron |
| - Material of the contacts | Silver |
| Housing coating | 2K paint |
| Weight | 1760 |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Screw connection |
| Cable section | |
| - Min. Cable section | 0,75 |
| - Max. Cable section | 2.5 |
| Active principle | mechanical |
| Mechanical life | 1.000.000 operations |
| Actuation direction | each time 55° right-hand side and left-hand side rotation |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −40 |
| - Max. environmental temperature | +70 |
| Protection class | IP66, IP67 to IEC/EN 60529 |
Electrical data | |
| Design of control element | Normally open contact (NO), Opener (NC) |
| Switching principle | Creep circuit element |
| Number of shutters | 2 |
| Number of openers | 2 |
| Rated impulse withstand voltage | 6 |
| Rated insulation voltage | 500 |
| Thermal test current | 10 A |
| Utilisation category | AC-15: 230 V / 4 A DC-13: 24 V / 1 A |
| Max. fuse rating | 6 A gG D-fuse |
Dimensions | |
| Dimensions of the sensor | |
| - Width of sensor | 118 |
| - Height of sensor | 153 |
| - Length of sensor | 64 |
Switch travel diagram | |
![]() Notes Switch travel diagram VSadjustable range of NO contact VÖadjustable range of NC contact Nafter travel | |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details




