101214840 | ZQ 900 ST-AS N

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | ZQ 900 ST-AS N |
| Article number | 101214840 |
| EAN Code | 4030661404479 |
| eCl@ss | 27-37-12-90 |
Approval | |
| Approval | TÜV USA/CAN AS-i |
Classification | |
| Standards | EN ISO 13849-1, IEC 61508 |
| PL | up e |
| Control category | up 4 |
| PFH value | ≤ 1.4 x 10− 8 /h |
| - notice | up to max. 5.000 switching cycles/year |
| SIL | up 3 |
| Mission time | 20 Years |
Global Properties | |
| Permanent light | ZQ 900 AS |
| Standards | EN 60947-5-1, EN ISO 13850, EN 50295, EN ISO 13849-1, IEC 61508 |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Materials | |
| - Material of the housings | zinc die-cast, painted |
| - Material of the cover | Plastic, glass-fibre reinforced thermoplastic, self-extinguishing |
| Housing coating | painted |
| Weight | |
| Response time | <> |
| Emergency-Stop button (Y/N) | Yes |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Connector M12, 5-pole |
| Mechanical life | > 100.000 operations |
| Switching frequency | max. 1/s |
| Actuating force | max. 200 N |
| actuating travel | max. 400 mm |
| restistance to shock | 15 g / 11 ms |
| Resistance to vibration | 10 … 150 HZ, Amplitude 0,35 mm / 5 g |
| Length of wire | max. 50 m |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −25 |
| - Max. environmental temperature | + 60 |
| - Min. Storage and transport temperature | −25 |
| - Max. Storage and transport temperature | +85 |
| Relative humidity | 30 … 95 |
| - non-condensing | |
| - non-icing | |
| Protection type IP | IP65, IP67 |
| Air clearances and creepage distances To IEC/EN 60664-1 | |
| - Rated impulse withstand voltage Uimp | 800 V |
| - Rated insulation voltage Ui | 32 V |
| - Overvoltage category | III |
| - Degree of pollution | 3 |
Electrical data | |
| Switching principle | Snap switch element |
positive break NC contact ![]() | |
positive break NC contact ![]() | |
Electrical data - AS interface | |
| AS-i Supply voltage | 18 … 31.6 VDC, Protection against polarity reversal |
| - Min. supply voltage | 18 |
| - Max. supply voltage | 31. |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details
TÜV
USA/CAN
AS-i
