101188436 | SD-2V-S-SK

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | SD-2V-S-SK |
| Article number | 101188436 |
| EAN Code | 4030661352565 |
| eCl@ss | 27-27-24-91 |
Approval | |
| Approval | VDE 0100 |
Global Properties | |
| Permanent light | SD-Verteiler |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Materials | |
| - Material of the housings | Plastic, thermoplastic, self-extinguishing |
| Weight | 200 |
Mechanical data | |
| termination | Screw connection |
| Cable section | |
| - Min. Cable section | 0,25 |
| - Max. Cable section | 2.5 |
| notice | All indications about the cable section are including the conductor ferrules. |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −25 |
| - Max. environmental temperature | +70 |
| Storage and transport temperature | |
| - Min. Storage and transport temperature | −25 |
| - Max. Storage and transport temperature | +85 |
| Relative humidity | 30 … 95, non-condensing |
| Protection class | IP00 |
| Protection rating | II |
| Air clearances and creepage distances To IEC/EN 60664-1 | |
| - Rated impulse withstand voltage Uimp | 0,8 kV |
| - Overvoltage category | III |
| - Degree of pollution | 2 |
Electrical data | |
| Rated insulation voltage Ui | 32 VDC |
| Rated operating voltage Ue | 24 VDC - 15 % / + 10 % (stabilised PELV) |
| Operating current Ie | 16 A |
| Fuse rating for the operating voltage | 3x Safety fuse, 2 A slow blow |
| Device insulation | 16 A |
Dimensions | |
| Dimensions | |
| - Width | 92 mm |
| - Height | 89.6 mm |
| - Depth | 68.5 mm |
notice | |
| To each SD junction box, 2 (optionally 3) components can be connected. | |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details


