101209432 | SD-I-U-DN

Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | SD-I-U-DN |
| Article number | 101209432 |
| EAN Code | |
| eCl@ss | 27-27-24-90 |
Approval | |
| Approval | None |
Global Properties | |
| Permanent light | UNIVERSAL-Gateway |
| Standards | - |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Mounting | snaps onto standard DIN rail to EN 60715 |
| Weight | 200 |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Cage clamps |
| restistance to shock | 10 g |
| Resistance to vibration To EN 60068-2-6 | 10 … 57 HZ, Amplitude 0,35 mm; 57 … 150 HZ, with 5 g |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | 0 |
| - Max. environmental temperature | +55 |
| Storage and transport temperature | |
| - Min. Storage and transport temperature | −25 |
| - Max. Storage and transport temperature | +75 |
| Relative humidity | 30 … 85 non-condensing |
| Protection class | |
| - Protection class-Enclosure | IP20 |
| Air clearances and creepage distances To IEC/EN 60664-1 | |
| - Rated impulse withstand voltage Uimp | 0,5 kV |
| - Overvoltage category | II To VDE 0110 |
| - Degree of pollution | 2 To VDE 0110 |
Electromagnetic compatibility (EMC) | |
| EMC rating | |
| - to EN 61000-4-2 | ± 6 kV contact discharge ± 8 kV Air discharge |
| - to EN 61000-4-3 | 10 V/m, 80 % AM |
| - to EN 61000-4-4 | ± 1 kV all connections |
| - to EN 61000-4-5 | ± 1 kV all connections |
| - to EN 61000-4-6 | 10 V all connections |
| Interfering radiation | to IEC 61000-6-4 (2002) |
Interface | |
| Interface | DeviceNet |
Electrical data | |
| Rated insulation voltage Ui | 32 V |
| Rated operating voltage Ue | |
| Operating current Ie | max. 500 mA |
| Max. fuse rating | external fuse 1 A slow blow |
LED switching conditions display | |
| LED switching conditions display (Y/N) | Yes |
| Number of LED´s | 1 |
Miscellaneous data | |
| Applications | Guard system Safety sensor |
Dimensions | |
| Dimensions | |
| - Width | 50 mm |
| - Height | 100 mm |
| - Depth | 80 mm |
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details
Guard system
Safety sensor