101192805 | SD-I-DP-V0-2

Описание
Информация для заказа
Ordering details | |
|---|---|
| Product type description | SD-I-DP-V0-2 |
| Article number | 101192805 |
| EAN Code | 4030661353951 |
| eCl@ss | 27-27-24-90 |
Approval | |
| Approval | None |
Global Properties | |
| Permanent light | SD-Gateway |
| Standards | - |
Compliance with the Directives (Y/N) ![]() | Yes |
| Mounting | snaps onto standard DIN rail to EN 60715 |
| Weight | 120 |
| DIP switch, 8-pole | S1 … S7: addressing as Profibus slave; S8: automatic addressing of the serial devices |
Mechanical data | |
| Design of electrical connection | Cage clamps |
| restistance to shock | 15 g / 11 ms |
| Resistance to vibration To EN 60068-2-6 | 5 … 9 HZ, Amplitude 3.5 mm; 9 … 150 HZ, with 1 g |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | |
| - Min. environmental temperature | −5 |
| - Max. environmental temperature | +55 |
| Storage and transport temperature | |
| - Min. Storage and transport temperature | −25 |
| - Max. Storage and transport temperature | +85 |
| Protection class | |
| - Protection class-Enclosure | IP10 |
| Air clearances and creepage distances To IEC/EN 60664-1 | |
| - Rated impulse withstand voltage Uimp | 0,5 kV |
| - Overvoltage category | II To VDE 0110 |
| - Degree of pollution | 2 To VDE 0110 |
Interface | |
| Interface | 9-pole SUB-D connector, default Profibus connection (DP-A, DP-B, 5V, GND) |
| Protocol | Profibus-DP -V0 upwards compatible |
| Transfer rate | 9600 Baud ... 12 MBaud |
| GSD file | KAS_0b13.GSD DOWNLOAD |
Electrical data | |
| Clip SD | connection for max. 31 devices in the serial diagnostics |
| Clip 24 V | + 24 VDC power supply |
| Clip 0 V | GND of the power supply and GND of the diagnostic line |
| Rated insulation voltage Ui | 32 V |
| Rated operating voltage Ue | |
| Operating current Ie | max. 250 mA |
| Max. fuse rating | internal fuse to EN 60127, PolySwitch 0.5 A / 60 V |
LED switching conditions display | |
| LED switching conditions display (Y/N) | Yes |
| Number of LED´s | 4 |
| LED switching conditions display | |
| - The integrated LEDs indicate the following operating states. | |
| - PB Continuous signal red | Error PROFIBUS |
| - PB Flashing signal | Initialisation PROFIBUS |
| - SD Continuous signal red | Error SD Gateway |
| - SD Flashing signal | Initialisation SD Gateway |
| - T Continuous signal yellow | SD initialisation error, teaching required |
| - T Flashing signal | Initialization error SD device addresses, teaching required |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Ordering details