120547 | CES-I-AS2A-U-C04-SC-120547

Mechanical values and environment | |
|---|---|
| Dimensions | 42 x 25 x 18 |
| Material | |
| Rubber support | NBR 80 ±5 Shore |
| Housing material | Plastic, PBT |
| Weight | |
| Net | 0,04 kg |
| Ambient temperature | -25 ... +65 °C |
| Degree of protection | IP67 |
| Resilience to vibration | In acc. with EN IEC 60947-5-2 |
| Installation position | Any |
| Tightening torque | |
| Fixing screws | max.0,8 Nm |
| Switching frequency | max.1 Hz |
| Connection | M8 plug connector, 3-pin |
Electrical connection ratings | |
| ASi voltage | 19 ... 31,6 V |
| ASi operating current | max.50 mA |
| Rated insulation voltage Ui | 300 V |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | max.1,5 kV |
| Degree of contamination (external, according to EN 60947-1) | 3 |
| Switch-on time | |
| Safety outputs | max.300 ms |
| ASi slave type | |
| According to ASI specification 3.0 | AE code: 0 |
| According to ASI specification 3.0 | ID code: B |
| ASi data in | |
| According to As-i Safety at Work | D0 Door position |
| According to As-i Safety at Work | D1 Door position |
| According to As-i Safety at Work | D2 Door position |
| According to As-i Safety at Work | D3 Door position |
| Safety class | III |
| Risk time according to EN 60947-5-3 | max.260 ms |
Operating distance | |
| Repeat accuracy R | |
| According to EN 60947-5-2 | ? 10 |
Miscellaneous | |
| For the approval according to UL the following applies | Operation only with UL class 2 power supply, or equivalent measures |
Reliability values acc. to EN ISO 13849-1 | |
| Monitoring of the safety guard position | |
| Category | 4 |
| Performance Level | PL e |
| PFHD | 4.5 x 10-9 |
in combination withActuator CES-A-BDN-06-104730 | |
| Switch-on distance | |
| Approach direction C or D (broad side) | 15 mm |
| Approach direction A or B (front side) | 19 mm |
| Assured operating distance Sao | |
| Approach direction C or D (broad side) | min.10 mm |
| Approach direction A or B (front side) | min.14 mm |
in combination withActuator CES-A-BBN-C04-115271 | |
| Switch-on distance | |
| Approach direction C or D (broad side) | 11 mm |
| Approach direction A or B (front side) | 15 mm |
| Assured operating distance Sao | |
| Approach direction C or D (broad side) | 6 |
| Approach | |
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Mechanical values and environment