097945 | CES-A-C5H-01-EX

Описание
Информация для заказа
Mechanical values and environment | |
|---|---|
| Dimensions | According to EN 60947-5-2 |
| Housing material | Plastic PBT V0 GF30 |
| Weight | 0,4 kg |
| Ambient temperature | |
| At UB = 24 V DC | -20 ... 50 °C |
| Degree of protection | IP67 |
| Mounting distance | |
| Between 2 read heads or 2 actuators | min.80 mm |
| Installation position | Any |
| Tightening torque | |
| Screws fastening bracket read head | max.0,6 Nm |
| Fixing screws housing | max.1 Nm |
| Ready delay | max.3 s After the operating voltage is switched on, the semiconductor outputs are switched off and the monitoring outputs are set LOW during the ready delay. |
| Reaction time | |
| After change in the actuation status | max.180 ms Corresponds to the risk time according to EN 60947-5-3. This is the maximum switch-Или отправьте нам запрос наtputs following removal of the actuator. |
| Switching frequency | max.1 Hz |
| Dwell time | min.0,5 s The dwell time of an actuator inside and outside the operating distance must be at least 0.5 s to ensure reliable detection of internal faults in the evaluation unit (self-monitoring). |
| Connection | M12 plug connector, 8-pin, screen can be applied |
Electrical connection ratings | |
| Operating voltage DC | 21 ... 24 ... 27 V DC |
| Current consumption | 80 mA |
| Fusing | |
| (External) operating voltage | 0,25 ... 8 A |
| Rated insulation voltage Ui | max.300 V Tested by employers' liability insurance association up to 75 V. |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | max.1,5 kV |
| EMC protection requirements | In acc. with EN 60947-5-3 |
| Degree of contamination (external, according to EN 60947-1) | 3 |
| STATE LED | |
| LED indicator | Status LED |
| OUT / ERROR | |
| LED indicator | Safety outputs status / diagnostics LED (combined) |
| Safety outputs LA / LB | |
| Type of output | Semiconductor outputs, p-switching, short circuit-proof, electrically decoupled To ensure safety, both safety outputs (LA and LB) must be evaluated. |
| Output voltage | |
| HIGH U(LA) | U(+LA) - 1,5 ... U(+LA) V DC |
| HIGH U(LB) | U(+LB) - 1,5 ... U(+LB) V DC |
| LOW U(LA) / U(LB) | 0 ... 1 V DC |
| Output current | |
| per safety output | 1 ... 100 mA |
| Fusing | |
| External, safety circuit U(+LA) / U(+LB) | 0.4 A medium slow-blow |
| Switching load | |
| According to UL | max. DC 24 V, class 2 |
| Rated conditional short-circuit current | max.100 A |
| Discrepancy time | |
| (Between the operating points of both safety outputs) | max.120 ms |
| Power supply output load | |
| U(+LA) / U(+LB) | 18 ... 24 V DC 27 V DC |
| Monitoring output OUT | |
| Type of output | Semiconductor output, p-switching, short circuit-proof |
| Output voltage | 0,8 x UB ... UB V DC |
| Outpu | |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Mechanical values and environment