Inductive sensor NMB1,5-8GM50-E2-C-FE-V1

Описание
Информация для заказа
General specifications | |
|---|---|
| Switching function | Normally open (NO) |
| Output type | PNP |
| Rated operating distance | 1.5 mm |
| Installation | flush |
| Output polarity | DC |
| Assured operating distance | 0 ... 1.215 mm |
| Actuating element | Ferrous targets |
| Reduction factor rAl | 0 |
| Reduction factor rCu | 0 |
| Reduction factor r304 | 0.6 |
| Reduction factor rSt37 | 1 |
| Reduction factor rBrass | 0 |
Nominal ratings | |
| Operating voltage | 10 ... 30 V DC |
| Switching frequency | 0 ... 5 Hz |
| Hysteresis | 5 ... 15 typ. 10 % |
| Reverse polarity protection | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection | pulsing |
| Voltage drop | ? 2 V |
| Operating current | 0 ... 100 mA |
| Current consumption | ? 10 mA |
| Off-state current | ? 10 µA |
| Switching state indicator | LED, red |
| Mag. Field strength, AC fields | 250 mT |
| Mag. Field strength, DC fields | 250 mT |
Approvals and certificates | |
| UL approval | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval | CCC approval / marking not required for products rated ?36 V |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | -25 ... 75 °C (-13 ... 167 °F) |
Mechanical specifications | |
| Connection type | Connector M12 x 1 , 4-pin |
| Housing material | stainless steel 1.4305 / AISI 303, black PTFE coated |
| Sensing face | stainless steel 1.4305 / AISI 303, black PTFE coated |
| Housing diameter | 8 mm |
| Degree of protection | IP67 |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


General specifications


