071552 | CIT3PL1N30-STA

Mechanical values and environment | |
|---|---|
| Housing material | CuZn, nickel-plated |
| Ambient temperature | 0 ... 50 °C |
| Degree of protection | IP67 |
| Mounting method | Surface |
| Connection | M12 plug, 8-pin, axial connection The screen on the connection cable is connected to the read head's housing via the knurled nut on the M12 plug connector. |
Electrical connection ratings | |
| Operating voltage DC | 20 ... 28 V DC All the electrical connections must either be isolated from the mains supply by a safety transformer according to IEC/EN 61558-2-6 with limited output voltage in the event of a fault, or by other equivalent isolation measures. |
| Current consumption | |
| Without load | 65 ... 100 mA |
| Switching current | -30 ... +30 mA |
| Type of output | Push-Pull |
| Resistance | Input resistance 4,5 k? |
| Output voltage | |
| For HIGH levelmin.Ub - 3 V DC | |
| For LOW levelmax.2 V DC | |
| Input voltage | |
| SKIP input HIGH levelmin.15 V DC | |
| SKIP input LOW levelmax.2 V DC | |
| LED indicator | Yellow: Data carrier active |
Interface, bus | |
| Data interface | 4 bit binary coded + strobe |
in combination withData carrier CIS3P16D08KH16YSNOU, CIS3P16D08KH16YSNOP | |
| Approach speed | |
| At 25°C, read distance s=5mm, center offset=0mm in Y direction, for 4 hexadecimal | max.19,2 m/min |
Operating distance | |
| Read distance | 0 ... 5 mm 14 mm |
| Center offset | |
| At 25°C, read distance s=5mm, in X direction | -18 ... 18 mm |
| At 25°C, read distance s=5mm, in Y direction | -6 ... 6 mm |
in combination withData carrier CIS3P35X16SH16YHNOP, CIS3P35X16SH16YHNOU, CIS3P35X16SH16YVNOP, CIS3P35X16SH16YVNOU | |
| Approach speed | |
| At 21°C, read distance s=7mm, center offset=0mm in Y direction, for 4 hexadecimal | max.24,6 m/min |
Operating distance | |
| Read distance | |
| At 21°C | 0 ... 7 mm 18 mm |
| Center offset | |
| At 21°C, read distance s=7mm,in X direction | -23 ... 23 mm |
| At 21°C, read distance s=7mm,in Y direction | -8 ... 8 mm |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail:
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Mechanical values and environment

