Inductive sensor NBB1-4GM22-E2

Описание
Информация для заказа
General specifications | |
|---|---|
| Switching function | Normally open (NO) |
| Output type | PNP |
| Rated operating distance | 1 mm |
| Installation | flush |
| Output polarity | DC |
| Assured operating distance | 0 ... 0.81 mm |
| Reduction factor rAl | 0.4 |
| Reduction factor rCu | 0.29 |
| Reduction factor r304 | 0.76 |
| Reduction factor rBrass | 0.46 |
Nominal ratings | |
| Operating voltage | 10 ... 30 V |
| Switching frequency | 0 ... 700 Hz |
| Hysteresis | typ. 5% |
| Reverse polarity protection | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection | pulsing |
| Voltage drop | ? 3 V |
| Operating current | 0 ... 100 mA |
| Off-state current | 0 ... 0.1 mA typ. at 25 °C |
| No-load supply current | ? 10 mA |
| Switching state indicator | LED, yellow |
Functional safety related parameters | |
| MTTFd | 1340 a |
| Mission Time (TM) | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC) | 0 % |
Approvals and certificates | |
| UL approval | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval | CCC approval / marking not required for products rated ?36 V |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
Mechanical specifications | |
| Connection type | cable PUR , 2 m |
| Core cross-section | 0.055 mm2 |
| Housing material | Stainless steel 1.4305 / AISI 303 |
| Sensing face | PC |
| Housing diameter | 4 mm |
| Degree of protection | IP67 |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


General specifications


