Inductive sensor NCB1,5-18GM60-E2-D-V1

Описание оборудования | |
|---|---|
| Inductive sensor | |
General specifications | |
| Switching function | Normally open (NO) |
| Output type | PNP |
| Rated operating distance | 1.5 mm |
| Installation | flush |
| Output polarity | DC |
| Assured operating distance | 0 ... 1.22 mm |
| Reduction factor rAl | 0.3 |
| Reduction factor rCu | 0.2 |
| Reduction factor r304 | 0.5 |
Nominal ratings | |
| Operating voltage | 10 ... 60 V DC |
| Switching frequency | 0 ... 1500 Hz |
| Hysteresis | typ. 5 % |
| Reverse polarity protection | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection | pulsing |
| Voltage drop | ? 3 V |
| Operating current | 0 ... 200 mA |
| No-load supply current | ? 10 mA |
Limit data | |
| Operating pressure | 350 bar (5076.4 psi) |
Functional safety related parameters | |
| MTTFd | 1240 a |
| Mission Time (TM) | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC) | 0 % |
Approvals and certificates | |
| UL approval | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval | Certified by China Compulsory Certification (CCC) |
Ambient conditions | |
| Ambient temperature | -35 ... 80 °C (-31 ... 176 °F) |
Mechanical specifications | |
| Connection type | Connector M12 x 1 , 4-pin |
| Housing material | Stainless steel 1.4305 / AISI 303 |
| Sensing face | Epoxy (black) |
| Housing diameter | 18 mm |
| Degree of protection | IP67 |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Описание оборудования


