096945 | PM-SCL-096945

Описание
Информация для заказа
Mechanical values and environment | |
|---|---|
| Housing material | Polyamide UL 94.V2 |
| Weight | |
| Net | 0,04 kg |
| Ambient temperature | |
| At UB = DC 24 V | -20 ... 55 °C |
| Atmospheric humidity | |
| Not condensing | max.80 % rH |
| Degree of protection | IP20 |
| Mounting method | |
| Mounting rail 35mm according to DIN EN 60715 TH35 | |
| Mounting rail 32mm according to DIN EN 60715 G32 | |
| Connection | Screw terminals |
Electrical connection ratings | |
| Operating voltage DC | |
| UB | 15 ... 24 ... 40 V DC |
| Current consumption | |
| Module current consumption | 5 mA |
| Fusing | |
| Internal (fine-wire fuse 20 x 5 mm) | 6,3 A Slow blow{} breaking capacity min. 1 kA |
| Degree of contamination (external, according to EN 60947-1) | 2 |
| Connection cross-section | 0,14 ... 2,5 mm? |
| Terminal: A | |
| Switching frequency, electrical | max.1 Hz |
| Type of input | Semiconductor input |
| Terminal: D | |
| Type of output | Semiconductor output |
| Switching current | 1 ... 3000 mA |
| Output current | |
| Inrush current limiting | 60 mA |
| Switching load | |
| Load capacitance on which interference can be suppressed (at input voltage 24 V) | Max. 40 µF |
| Voltage drop Ud | |
| After the limiting time has elapsed | max.1,0 V |
| Duration of limiting | |
| At input voltage 24 V and max. switching frequency 1 Hz | 75 ... 160 ms |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


Mechanical values and environment


