GCA12 - CANopen®

Описание
Информация для заказа
electrical ratings | |
|---|---|
| Voltage supply | 10...30 VDC |
| Consumption typ. | 25 mA (24 VDC, w/o load) |
| Initializing time typ. | 500 ms after power on |
| Interface | CANopen® |
| Function | Linear position feedback |
| Profile conformity | CANopen® CiA DS 301, DS 406, DS 410 |
| Measuring range | CANopen® CiA DS 301, DS 406, DS 410Up to 12 m (linear position) 360° (inclination angle) |
| Resolution | CANopen® CiA DS 301, DS 406, DS 410Up to 12 m (linear position) 360° (inclination angle)0,1 mm (linear position) 0,1 ° (inclination angle) |
| Temperature coefficient | 0,02 °/K (inclination angle) |
| Linearity | 0,02 °/K (inclination angle)±0.3 % FS (linear position) ±0.5 % FS (inclination angle) |
| Absolute accuracy | 0,02 °/K (inclination angle)±0.3 % FS (linear position) ±0.5 % FS (inclination angle)±0,3 % FS (linear position) ±0,5 % FS (inclination angle) ±0,2 ° (+25 °C / inclination angle) |
| Sensing method | Potentiometer |
| Code sequence | Programmable |
| Interference immunity | DIN EN 61000-6-2 |
| Emitted interference | DIN EN 61000-6-3 |
| Programmable parameters | DIN EN 61000-6-3Operating modes Rotating direction Scaling Zero position |
mechanical design | |
| Protection DIN EN 60529 | DIN EN 61000-6-3Operating modes Rotating direction Scaling Zero positionIP 65 (housing, drainage holes closed) IP 54 (cable inlet) |
| Material | DIN EN 61000-6-3Operating modes Rotating direction Scaling Zero positionIP 65 (housing, drainage holes closed) IP 54 (cable inlet)Cable: Stainless steel cable AISI 316 coated with nylon PA12 Housing: plastic |
| Operating temperature | -40...+85 °C |
| Measuring length | 12 m |
| Cable diameter | 0,7 mm |
| Cable fastening | Eyelet Height: 5 mm Internal diameter: 5 mm Outer diameter: 10 mm |
| Pull-in force | >2,5 N (pull-in force reduced at low temperatures) |
| Pull-out force | ≤8 N |
| Relative humidity | 95 % non-condensing |
| Resistance | 95 % non-condensingDIN EN 60068-2-6 Vibration 20 g, 10-2000 Hz DIN EN 60068-2-27 Shock 50 g, 11 ms |
| Weight approx. | 1630 g |
| Connection | 1630 gFlange connector M12, 5-pin Cable 2 m, radial |
| Instruction | Please consider the assembly instructions |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


electrical ratings


