GCA12 - analog

Описание
Информация для заказа
electrical ratings | |
|---|---|
| Voltage supply | 8...30 VDC 12...30 VDC |
| Reverse polarity protection | Yes |
| Short-circuit proof | Yes |
| Consumption typ. | Yes30 mA (24 VDC, w/o load, current output) 10 mA (24 VDC, w/o load, voltage output) |
| Initializing time | ≤500 ms after power on |
| Interface | Analog 0...10 Или отправьте нам запрос на |
| Load resistor | Analog 0...10 Или отправьте нам запрос наBetween Out/0 V ≥3 kΩ / voltage output 270 Ω at 10 VDC (500 Ω at 15 VDC) / current output |
| Function | Linear position feedback |
| Resolution | Essentially infinite |
| Linearity | ±1.5 % FS |
| Absolute accuracy | ±2 % FS |
| Sensing method | Potentiometer |
| Interference immunity | DIN EN 61000-6-2 |
| Emitted interference | DIN EN 61000-6-3 |
mechanical design | |
| Protection DIN EN 60529 | DIN EN 61000-6-3IP 65 (housing, drainage holes closed) IP 54 (cable inlet) |
| Material | DIN EN 61000-6-3IP 65 (housing, drainage holes closed) IP 54 (cable inlet)Cable: Stainless steel cable AISI 316 coated with nylon PA12 Housing: plastic |
| Operating temperature | -40...+85 °C |
| Measuring length | 12 m |
| Cable diameter | 0,7 mm |
| Cable fastening | Eyelet Height: 5 mm Internal diameter: 5 mm Outer diameter: 10 mm |
| Pull-in force | >2,5 N |
| Pull-out force | ≤8 N |
| Relative humidity | 95 % non-condensing |
| Resistance | 95 % non-condensingDIN EN 60068-2-6 Vibration 10 g, 10-2000 Hz DIN EN 60068-2-27 Shock 50 g, 11 ms |
| Weight approx. | 1630 g |
| Connection | 1630 gCable 2 m, radial Flange connector M12, 5-pin Flange connector M12, 8-pin |
| Instruction | Please consider the assembly instructions |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


electrical ratings


