BG440 - planetary gearing

Описание
Информация для заказа
electrical ratings | |
|---|---|
| Voltage supply | 24 (20...30) VDC |
| Residual ripple | <5 % |
| Nominal current | <5 %1,5 A 2,8 A |
| Nominal rating | <5 %1,5 A 2,8 A20 W 40 W |
| Undervoltage shutdown | ≤10,5 V |
| External backup | 6,3 AT (required) |
| Overheat protection | 120 °C (final power output circuit) |
| Peak current | ≤3,5 A |
| Control signals | ≤3,5 ARotation speed 1 Rotation speed 2 Counterclockwise Clockwise Enable |
| Outputs | Motor malfunction (Error) |
| Inputs | Motor malfunction (Error)Enable Start counterclockwise Start clockwise |
mechanical design | |
| Shaft type | ø12 mm solid shaft |
| Operating temperature | -10...+50 °C |
| Protection DIN EN 60529 | IP 54 |
| Connection | IP 54- Round connector 8-pin, motor supply - Round connector 12-pin, between motor - SPA DIN45326, Binder series 723 |
| Nominal torque | IP 54- Round connector 8-pin, motor supply - Round connector 12-pin, between motor - SPA DIN45326, Binder series 723= 2,4 Nm (with 20 W) = 4,4 Nm (with 40 W) |
| Starting torque | IP 54- Round connector 8-pin, motor supply - Round connector 12-pin, between motor - SPA DIN45326, Binder series 723= 2,4 Nm (with 20 W) = 4,4 Nm (with 40 W) ≤5 Nm (with 20 W) ≤10 Nm (with 40 W) |
| Operating speed | IP 54- Round connector 8-pin, motor supply - Round connector 12-pin, between motor - SPA DIN45326, Binder series 723= 2,4 Nm (with 20 W) = 4,4 Nm (with 40 W) ≤5 Nm (with 20 W) ≤10 Nm (with 40 W)≤72 rpm (highspeed) ≤4 rpm (slowspeed) |
| Scaling ratio | 50:1 |
| Number of stages | 2 |
| Efficiency (factor) | 0,81 |
| Admitted shaft load | 0,81≤500 N axial ≤350 N radial |
| Dimensions | 0,81≤500 N axial ≤350 N radialø52 x 155.5 mm (BG440.25) ø52 x 180.5 mm (BG440.50) |
| Weight approx. | 0,81≤500 N axial ≤350 N radialø52 x 155.5 mm (BG440.25) ø52 x 180.5 mm (BG440.50)1300 g (type: BG440.25) 1400 g (type: BG440.50) |
| Material | Aluminium profile, anodized in black |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


electrical ratings


