N 150

Описание
Информация для заказа
electrical ratings | |
|---|---|
| Voltage supply | 24 VDC ±10 % |
| Current consumption | ≤30 mA |
| Display | LCD, 7-segment display, 2-lines, backlit |
| Measuring principle | Absolute multiturn measuring system |
| Measuring range | -99.99...+999.99 mm -9.999...+99.999 inch |
| Steps per revolution | 1440 |
| Number of revolutions | 4096 / 12 bit |
| Spindle pitch | ≤14 mm |
| Interface | RS485 (ASCII protocol) |
| Data memory | Parameter buffer: EEPROM Current value buffer: >10 years by integrated 3 V lithium battery |
| Programmable parameters | Parameter buffer: EEPROM Current value buffer: >10 years by integrated 3 V lithium batteryDisplay position horizontal/vertical Measuring unit mm/inch Counting direction Spindle pitch Spindle tolerance Positioning direction Direction arrows Tolerance window Round up/down |
| Standard DIN EN 61010‑1 | Parameter buffer: EEPROM Current value buffer: >10 years by integrated 3 V lithium batteryDisplay position horizontal/vertical Measuring unit mm/inch Counting direction Spindle pitch Spindle tolerance Positioning direction Direction arrows Tolerance window Round up/downProtection class II Overvoltage category II Pollution degree 2 |
| Emitted interference | DIN EN 61000-6-3 |
| Interference immunity | DIN EN 61000-6-2 |
| Approval | UL approval / E63076 |
mechanical design | |
| Shaft type | ø14 mm (through hollow shaft) |
| Operating speed | ≤600 rpm (short-term) |
| Protection DIN EN 60529 | IP 50 |
| Operating temperature | -10...+50 °C |
| Storage temperature | -20...+70 °C |
| Relative humidity | 80 % non-condensing |
| Torque support | Torque pin provided at housing |
| Connection | Torque pin provided at housing- Male/female connector M8, 4-pin - Cable output (30/15 cm) with male/female connector M8, 4-pin |
| Housing type | Surface-mount with hollow shaft |
| Dimensions | 37 x 75 x 45 mm |
| Mounting type | Directly at shaft end by means of grub screw |
| Weight approx. | 120 g |
| Material | Polyamide black, UL 94V-0 |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


electrical ratings


