MSBA 42

Описание
Информация для заказа
electrical ratings | |
|---|---|
| Voltage supply | 24 VDC ±10 % |
| Current consumption | ≤4 A |
| Nominal current | 1,75 A |
| Operating current typ. | ≤55 mA |
| Initializing time | ≤1000 ms after power on |
| Positioning resolution motor | 45 |
| Positioning accuracy motor | ± 36 |
| Number of revolutions | 536 mio / 29 bit |
| Undervoltage shutdown | ≤18 V |
| Terminating resistor | Manually set by DIP switch |
| Controller | Integrated position and speed regulator (4Q) |
| Sensing method | Magnetic |
| Reverse polarity protection | Bus electronics |
| Overheat protection | 110 °C (final power output circuit) |
| Interference immunity | DIN EN 61000-6-2 |
| Emitted interference | DIN EN 61000-6-4 |
communication | |
| Interface | CANopen® |
| Output stages | CAN bus standard ISO / DIS 11898 |
| Profile conformity | CANopen® CiA DS 301 V4.02, DSP 305 V1.0, DSP 402 V2.0 |
| Cyclic data transfer | PDO |
| Node Guarding | Node Guarding, Life Guarding, Heartbeat |
| Transmission rate | 20 … 1000 kbit/s |
| Inputs | 2 digitally programmable |
| Switching frequency Inputs | <500 Hz |
| Setting switch | Manual setting of bus address, baud rate and terminating resistor |
| Status indicator | DUO-LED integrated in housing |
| Operating mode | DUO-LED integrated in housingPosition-controlled operation Referencing |
| Diagnostic function | DUO-LED integrated in housingPosition-controlled operation ReferencingVoltage monitoring Temperature control Self-diagnosis Position error Multiturn sensing Bus communication |
| Programming software | Yes |
mechanical design | |
| Dimensions | ø42 mm |
| Shaft type | ø8 mm solid shaft |
| Nominal speed | 2700 rpm |
| Nominal power output | 25 W |
| Nominal torque | 0,09 Nm |
| Service life | 3000 h |
| Protection DIN EN 60529 | IP 42 |
| Ambient temperature | -15...+40 °C |
| Isolation class | E (+120 °C, DIN EN 60034-1) |
| Connection | Connector |
| Resistance | ConnectorDIN EN 60068-2-6 Vibration DIN EN 60068-2-27 shock |
| Shaft surface | Key |
| Material | Housing: steel and aluminium |
| S1 continuous operation | DIN EN 60034-1 |
| Instruction | Nominal data at +40 °C ambient temperature for gearless motor. Service life at operating factor = 1. |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |


electrical ratings

