EL1054 | 4-channel digital input terminal NAMUR

Описание
Информация для заказа
| Technical data | EL1054 | ES1054 |
|---|---|
| Technology | NAMUR |
| Specification | NAMUR DC switching amplifier (IEC 60947-5-6) |
| Signal type | binary, current input for NAMUR sensors |
| Number of inputs | 4 |
| Connection technology | 2-wire |
| Open circuit voltage | typ. 8.2 V DC |
| “0” signal current | ≤ 1.2 mA |
| “1” signal current | ≥ 2.1 mA |
| Switching hysteresis | typ. 350 µA |
| Short circuit current | typ. 7.8 mA |
| Fault detection | I ≤ 200 µA (cable break), I ≥ 7.0 mA (short circuit) |
| Max. switching frequency | 5 kHz (duty factor 50 %) |
| Internal resistance | according to I/V curve IEC 60947-5-6 |
| Distributed clocks | – |
| Supply voltage electronics | 24 V DC (via power contacts) |
| Current consumption E-bus | typ. 50 mA |
| Electrical isolation | 500 V (E-bus/field potential) |
| Special features | integrated reverse polarity protection |
| Weight | approx. 60 g |
| Operating/storage temperature | -25…+60 °C/-40…+85 °C |
| Relative humidity | 95 %, no condensation |
| Vibration/shock resistance | conforms to EN 60068-2-6/EN 60068-2-27 |
| EMC immunity/emission | conforms to EN 61000-6-2/EN 61000-6-4 |
| Protect. class/installation pos. | IP 20/variable |
| Pluggable wiring | for all ESxxxx terminals |
| Approvals | CE, Ex, IECEx |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |





