Linear-Transducer LA66K - Start/Stop

Описание
Информация для заказа
Supply | |
|---|---|
| Supply voltage | 15…27 VDC |
| Optional | ± 15 VDC |
| Optional | 24 VDC |
| Current consumption no load | <= 100 mA |
| Measuring principle | magnetostrictive |
| Measuring length, standard | 150…3000 mm, in steps |
| Resolution | according to evaluation unit |
| Linearity deviation | < 0.05 % |
| Reproducibility | 0.01 mm |
| Hysteresis | 0.1 mm |
| Characteristics - Validity | using original TR Magnets |
| Temperature coefficient | < 8 µm/°C <= 500 mm |
| < 15 ppm/°C FS > 500 mm | |
| FS: | Full-Scale |
| Straight line velocity | no restrictions |
| Mounting position | no restrictions |
| Material - Measuring body | Cr/Ni - alloy |
| Rod end mounting | Option |
| Magnet | T4-M33 |
| other on request | |
Start-Stop - Interface | |
| Cable length, TTL | <= 15 m |
| Cable length, RS-422 | <= 500 m |
| External evaluation unit | TR-Modules, e.g. AK-8 |
| External evaluation unit | SIEMENS IP 241 |
| External evaluation unit | PHILIPS 9404 4620 0301 |
| External evaluation unit | Bernecker + Rainer |
| External evaluation unit | Harms and Wende |
| Cycle time, internal | see dimensional drawing |
External inputs | |
| Start-Signal, TTL | High active, 470 Ohm |
| Start-Signal, RS422 | Differential input |
External outputs | |
| Stop-Signal, TTL | High active, 220 Ohm |
| Stop-Signal, RS422 | Differential output |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Supply 


