Linear-Transducer LP38 - CO

Описание
Информация для заказа
Supply | |
|---|---|
| Supply voltage | 24 VDC, -20…+10 % |
| Current consumption no load | <= 250 mA |
| Measuring principle | magnetostrictive |
| Measuring length, standard | 150…3000 mm, in steps |
| Resolution | 0.01 mm |
| Linearity deviation | < 0.05 % |
| Reproducibility | 0.01 mm |
| Hysteresis | 0.1 mm |
| Characteristics - Validity | using original TR Magnets |
| Temperature coefficient | < 8 µm/°C <= 500 mm |
| < 15 ppm/°C FS > 500 mm | |
| FS: | Full-Scale |
| Straight line velocity | no restrictions |
| Mounting position | no restrictions |
| Material - Measuring body | Aluminium extruded profile |
| Magnet | T4-U3820 |
| other on request | |
CANopen - Interface | |
| CANopen | EN 50325-4 |
| Bus connection | ISO 11898-1, ISO 11898-2 |
| CAN Specification 2.0 A | 11-Bit Identifier |
| Device-Profile for Encoder | CiA DS406 |
Transmission rate | |
| Specific value | 20, 125, 500, 1000 kbit/s |
| Adjustability | by means of DIP-switches |
| Parameter/Function, changeable | Resolution |
| Preset parameter | |
| Counting direction | |
| Type of parametrization | programmable |
| Programming - Tool | Fieldbus-Device |
| Cycle time, internal | see dimensional drawing |
Optional Magnets | |
| Number of magnets | 16 |
| Magnet - Minimum distance | 50 mm |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255-8-000 |
Или отправьте нам запрос на e-mail: zapros@filfar.by
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Supply 


