OF650080

Описание
Информация для заказа
Mechanical features | |
|---|---|
| Housing material | Aluminium |
| Ambient temperature | -20 - 55°C |
| Fiber optics core material | Glass |
| Number of colors | 3 |
| Sensor height | 36mm |
| Storage temperature | -20 - 85°C |
| Housing coating | Anodised |
| Housing design | Cuboid |
| Degree of protection (IP) | IP64 |
| Sensor width | 65mm |
| Sensor length | 65mm |
Electrical features | |
| Voltage type | DC |
| Number of pins | 8 |
| Number of digital inputs | 1 |
| With time function | yes |
| Type of electrical connection | Connector M9 |
| Type of switching function | Push-pull |
| Equipment protection class | Protection class 3 |
| Setting procedure | Parameterization |
| No-load current | 320mA |
| Sensing range | 1 - 500mm |
| Number of pins of the communication interface | 4 |
| Type of communication interface | Connector M5 |
| Measurement frequency in alternating light operation | 20000Hz |
| Measurement frequency in flash mode | 5000Hz |
| EMC test in acc. with | DIN EN 60947-5-2 |
| Max. output current | 100mA |
| Number of switching outputs | 2 |
| Number of analogue outputs | 3 |
| Switching frequency | 60000Hz |
| Type of switching output | PNP/NPN |
| Rated control supply voltage Us at DC | 21.6 - 26.4V |
| Operating voltage | 21.6 - 26.4V |
| Standard for interfaces | RS-232 |
| Temperature drift | ΔX/ΔT; ΔY/ΔT typ. 0.2 digits/°C (< 0.01% / °C) |
| Reverse polarity protection | yes |
| Type of plug-in contact, communication interface | Female (socket) |
| Max. number of measurements for averaging | 32768 |
| Measurement frequency in constant light operation | 35000Hz |
| Selectable amplifier stages | 8 |
| Analog bandwidth | Max. 90kHz (-3dB) |
Optical features | |
| Measuring method for color detection | Active tristimulus method |
| True color | yes |
| For transmitted light applications | yes |
| Color spaces | X Y INT siM (Lab) |
| Light source | White light |
| Max. ambient light | 5000lx |
| Color distance | ΔΕ >= 0.5 |
По вопросу интересующей Вас продукции, пожалуйста, свяжитесь с нами:
8 (029) 555-8-000 | |
8 (044) 555-8-000 | |
8 (017) 255 |
- Цена: Цену уточняйте
Информация для покупателя
ООО «ФилФар Технолоджи»
220036, г. Минск, ул. Западная, д.13, к.519
Дата регистрации в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 18.03.2015
Номер в Торговом реестре/Реестре бытовых услуг: 220993, Республика Беларусь
УНП: 192123248
Регистрационный орган: Минский горисполком
Дата регистрации компании: 18.09.2013
Ссылка на свидетельство/лицензию
Режим работы:
| День | Время работы |
|---|---|
| Понедельник | 09:00-17:00 |
| Вторник | 09:00-17:00 |
| Среда | 09:00-17:00 |
| Четверг | 09:00-17:00 |
| Пятница | 09:00-17:00 |
| Суббота | Выходной |
| Воскресенье | Выходной |

Mechanical features

